Multiroom - na czym polega ta usługa?
W niejednym domu kłótnie o to, jaki kanał włączyć, to niestety nierzadki element codziennego życia. W przypadku posiadania kilku telewizorów zakup kolejnych abonamentów do każdego urządzenia okazuje się nienajlepszym rozwiązaniem, gdyż po prostu to spory wydatek, który znacznie obciąży domowy budżet. Lepiej zamówić usługę multiroom!
Co to jest multiroom
Dzięki Multiroom domownicy mogą odbierać różne programy z jednego pakietu TV na kolejnym telewizorze - bez kupowania oddzielnego abonamentu oraz słuchać muzyki w niemal każdym pomieszczeniu. W tym samym czasie, kiedy my oglądamy film w sypialni, inny domownik może oglądać na przykład transmisję meczu w salonie. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest znaczne obniżenie kosztów, gdyż nie musimy już kupować abonamentu do każdego telewizora.
Jak działa multiroom?
Aby każdy telewizor znajdujący się w domu mógł odbierać pakiet TV w ramach usługi Multiroom, musi on być podłączony do dekodera. Dekoder jest zwykle dzierżawiony od operatora wraz z kartą dostępową. Przeważnie każdy dekoder musi być podłączony do anteny satelitarnej, co umożliwia konwerter z odpowiednią liczbą wejść. Jeżeli posiadane telewizory znajdują się na różnych piętrach, nie jest to przeszkodą do skorzystania z usługi, gdyż operator może utworzyć gniazdo i przeprowadzić kabel. Nie musimy jednak martwić się sprawami technicznymi, gdyż usługa najczęściej jest sprzedawana z aktywacją i instalacją, abyśmy bez żadnych problemów mogli cieszyć się rozrywką.
Liczba telewizorów, na których można korzystać z jednego pakietu przy wykupieniu usługi Multiroom, zależy od operatora, na przykład w NC+ można oglądać telewizję z jedno pakietu nawet na sześciu urządzeniach.
Warto zwrócić uwagę, że na dodatkowym dekoderze nie zawsze będą działały wszystkie usługi, które mamy do dyspozycji na dekoderze głównym (np. pakiety premium, nagrywanie, wideo na życzenie). Zależy to od oferty operatora, więc powinniśmy to wcześniej sprawdzić, aby uniknąć rozczarowania.
Jak podłączyć multiroom?
Usługa Multiroom nie jest oferowana z każdym abonamentem - to dodatkowa opcja, która wiąże się z pewnymi kosztami. Za aktywację i instalację trzeba zapłacić jednorazowo od kilkudziesięciu do 200 zł. Do tego dochodzą opłaty miesięczne wynoszące od kilku do kilkunastu złotych. Za dostęp do pakietu telewizyjnego na kolejnych telewizorze niekiedy też trzeba zapłacić - od 5 zł miesięcznie za każdy kolejny telewizor. Umowa podpisywana jest zazwyczaj na rok, 15 miesięcy, albo 2 lata. Zarówno stawki za usługę Multiroom, jak i konkretne warunki umowy, mogą różnić się w zależności od operatora. W sumie robi się tego sporo, ale z pewnością warto śledzić promocje, które zwalniają z części opłat. Instalacje systemów Multiroom oferuje firma Nautilus.
Cyfrowy Polsat Multiroom
Jeżeli chcemy uniknąć kupowania oddzielnych abonamentu, ale też nie chcemy inwestować w Multiroom, możemy skorzystać z trzeciej opcji. Posiadacze kilku telewizorów mogą samodzielnie podzielić sygnał z dekodera na poszczególne odbiorniki. Ta opcja ma jednak jeden znaczący minus - wówczas na wszystkich telewizorach będziemy oglądać ten sam kanał. To rozwiązanie dotyczy osób korzystających z naziemnej telewizji DVB-T i niekodowanej TV satelitarnej. Inna sprawa to analogowa telewizja w kablówkach – jej sygnał można podzielić za pomocą niedrogiego rozgałęźnika.
Zobacz również
-
16 lutego 2018
Smartwatche z funkcją słuchania muzyki
16 lutego 2018Jakie są urządzenia chłodnicze w chłodnictwie...
16 lutego 2018Samsung T9, czyli dyski zewnętrzne stworzone do pracy...
16 lutego 2018Dysk M.2 – co to za nośnik i czym się kierować...
Popularne
-
21sty
-
2mar
-
11mar
-
8sie
Komentarze (0)