Samsung T9, czyli dyski zewnętrzne stworzone do pracy i rozrywki

Szukasz dysku, który sprawdzi się do stworzenia biblioteki z filmami, muzyką lub grami? Może potrzebujesz nośnika dla swoich projektów graficznych lub służbowych dokumentów? Bez względu na finalne przeznaczenie, Samsung T9 jest bardzo dobrym wyborem.

Dysk zewnętrzny – jaki warto wybrać?

Warto sięgnąć po dysk zewnętrzny, który zaoferuje pojemność dostosowaną do Twoich potrzeb. Samsung T9 występuje w trzech wariantach pamięciowych, czyli 1TB, 2TB oraz 4TB*. Ponadto, jest to model o wytrzymałej konstrukcji, która jest odporna na skutki wstrząsów i upadków z wysokości do 3 metrów**. Użytkownicy mogą liczyć na 5-letnią ograniczoną gwarancję producenta***, która dodatkowo zwiększa komfort użytkowania dysku.

* 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.

*** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty

Zewnętrzny dysk twardy o ogromnej wydajności

Samsung T9 został wyposażony w interfejs USB 3.2 Gen 2x2 oraz protokół NVMe™. Dzięki temu dyski zewnętrzne oferują wysokie prędkości sekwencyjnego zapisu i odczytu danych sięgające nawet do 2000 MB/s****. W praktyce plik o rozmiarze 2GB możesz skopiować w jedną sekundę. Zyskaj ogromną wydajność i oszczędzaj czas na przenoszeniu danych z modelem T9.

**** Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2x2 i musi być włączony tryb UASP. Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

Dysk pamięci zewnętrzny i uniwersalny

Samsung T9 jest bardzo uniwersalny – możesz go podłączyć m.in. do: komputerów, telewizorów czy urządzeń mobilnych z systemem Windows®, macOS®, Android™. Jednocześnie dysk doceniają także konsolowi gracze (nośnik sprawdzi się do instalowania gier) oraz profesjonaliści pracujący na co dzień z kamerami 12K***** (na dysku zapisywany jest materiał wideo w czasie rzeczywistym).

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

***** Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9. Ponadto, dysk T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również