Turcja - 3 najlepsze miejsca na wakacje w Turcji

Turcja od lat jest jedną z popularniejszych wśród Polaków wakacyjnych destynacji. Piękne piaszczyste plaże i wspaniała pogoda rokrocznie przyciągają rzesze turystów. Obcowanie z niezwykłą atmosferą, jaką tworzy połączenie kultury europejskiej z orientem to ogromny atut tureckich wakacji.

Stambuł - tętniące życiem i kultura serce Turcji

Na wakacje w Turcji najlepiej wybrać się w czasie polskiej zimy. To wspaniały pomysł na spędzenie urlopu w ciepłym klimacie i podreperowanie słońcem zmęczonego zimą organizmu. W szczycie sezonu turystycznego, czyli od czerwca do sierpnia na Riwierze Tureckiej panują upały, które można jednak znieść zupełnie dobrze dzięki morskiej bryzie.

Stambuł jest jedynym miastem na świecie, które leży na dwóch kontynentach: w Azji i Europie. W Stambule nowoczesność miesza się z orientalnym duchem przeszłości, pełno tu kontrastów i niespotykanych nigdzie indziej paradoksów. Koniecznie trzeba tam zobaczyć: Meczet Sulejmana, Tokapi - sułtański pałac, świątynię Hagia Sophia, wybrać się na Wielki Bazar oraz w rejs statkiem po cieśninie Bosfor, w czasie którego można podziwiać zarówno azjatyckie, jak i europejskie wybrzeże.

Pamukkale - bawełniany zamek

Pamukakle jest jednym z najstarszych na świecie uzdrowisk. Dzięki kąpielom w naturalnych wodach mineralnych można podreperować zdrowie i poprawić samopoczucie. Największą atrakcją turystyczną Pamukakle jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy, w którym znajdują się powstałe z wapiennych wodospadów formy skalne, które sprawiają wrażenia, jakby były stworzone z miękkiego bawełnianego białego puchu. Warto też zwiedzić pełniące funkcję uzdrowiska Hierapolis, starożytne miasto ulokowane tuż nad Pamukkale.

Marmaris - idealne miejsce na wczasy w Turcji

Marmaris jest nowoczesnym kurortem znajdującym się nad Morzem Egejskim. W ciągu dnia można się rozkoszować plażowaniem na wyjątkowo malowniczych i bogatych w infrastrukturę turystyczną plażach, wybrać się na spływ raftingowy po rzece Daylan, zakosztować uroków windsurfingu lub poszusować na nartach wodnych. Wieczorami ulice tętnią życiem, a liczne bary zapraszają do zabawy. Z Marmaris organizowane są też wycieczki na pobliską wyspę Rodos. Grecka wycieczka może być ciekawym dodatkiem do tureckich wakacji.

Będąc w Turcji, warto też wybrać się do: Troi, Efezu, Bodrum, Starożytnego Perge, Antalyi, Side i Ankary (stolicy).

 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również