Jakie zestawy do manicure hybrydowego wybierać na początek?

​Jeśli planujesz zacząć robić manicure hybrydowy samodzielnie w domu, musisz mieć do tego wszystkie niezbędne produkty i akcesoria. Wybór poszczególnych rzeczy może być nieco trudny i przytłaczający dla niedoświadczonej osoby. Dlatego na początek najlepszym wyborem są gotowe zestawy do manicure hybrydowego. Co powinno się w nich znaleźć i jak wybrać ten najlepszy?

Startowe zestawy do manicure hybrydowego

Zestawy do manicure hybrydowego na start to gotowy produkt, który zawiera w sobie wszystko, czego potrzebujesz na początek. Nie musisz martwić się nawet o takie szczegóły jak pilniczek do paznokci. Możesz nie mieć w domu zupełnie żadnych produktów do manicure`u i zyskać wszystko, co potrzebne za jednym zakupem. 

Zestawy do manicure hybrydowego są znacznie tańsze niż kupowanie każdego z produktów osobno. Inwestycja zwraca się już po kilku użyciach, później musisz tylko na bieżąco uzupełniać niektóre produkty, które się zużywają. Mimo wszystko jest to ogromna oszczędność, biorąc pod uwagę to, ile wydałabyś na regularne wizyty u profesjonalnej stylistki. Zestawy są dostosowane do używania przez amatorów, więc z ich użyciem poradzi sobie każdy.

Co powinny zawierać zestawy do manicure hybrydowego?

Wszystkie zestawy do manicure hybrydowego są do siebie zbliżone, ponieważ to totalnie podstawowe wyposażenie dla osoby początkującej. Dzielą się na akcesoria i preparaty do przygotowania paznokci, produkty do malowania oraz odpowiedni sprzęt.

Pierwsze z nich to przede wszystkim pilnik, bloczek polerski do zmatowienia płytki, patyczki do odsuwania skórek, bezpyłowe waciki oraz cleaner. Drugie — baza, kolorowy lakier/lakiery oraz top. Do tego niezbędna jest też lampa UV/LED oraz zmywacz z acetonem do ściągania hybryd. Niektóre zestawy mogą oczywiście zawierać o wiele więcej, ale to absolutna podstawa.

Czym się kierować, wybierając własny zestaw do hybryd?

Producenci wciąż oferują nowe zestawy do manicure hybrydowego i nawet ich wybór staje się czasami trudny. Najważniejsze, żeby zawierały wszystkie produkty i akcesoria wymienione wyżej. Warto zwrócić uwagę na kolory lakierów. Czasami możesz wybrać je sama, a czasami są z góry narzucone. Sprawdź to, bo nie ma sensu, żebyś kupowała lakier, którego nie wykorzystasz tylko dlatego, że nie odpowiada Ci odcień.

Zwróć też uwagę na lampę. Najlepiej, jeśli jest to lampa LED. W przeciwieństwie do sprzętu UV nie wymaga regularnej wymiany żarówek, więc jest łatwiejsza w utrzymaniu. Kupując jakiekolwiek kosmetyki, nie tylko produkty do paznokci, zwracaj uwagę na ich jakość. Pamiętaj, że mają styczność z Twoją skórą, dlatego muszą być dla niej bezpieczne. Wybierając znane marki, możesz mieć pewność, że są odpowiednio przebadane i mają wszystkie niezbędne atesty. 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, z pewnością wybierzesz dobry zestaw do hybryd, z którym malowanie paznokci będzie przyjemne, sprawne i bezpieczne.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również