Wakacje z dziećmi - rodzinne wakacje w Turcji, atrakcje i spokojne miejsca na wypoczynek

Turcja to kraj, który czaruje licznymi atrakcjami, odmienną kulturą, krajobrazami jak z baśni oraz wspaniałą pogodą. Niewątpliwie jest to kierunek idealny na wakacje, jednakże czy nadaje się na iście rodzinną eskapadę? Czy wczasy z dzieckiem w Turcji to dobry pomysł na najbliższy urlop za granicą? Przekonajmy się!

Okazuje się, że rodzinne wczasy w Turcji to jak najbardziej dobry pomysł, bowiem w wielu kurortach czekają niespodzianki dla najmłodszych. Liczne zabytki czy miejsca przesiąknięte interesującą historią pozwalają na zupełnie nowe odkrycie świata, które może ukazać dzieciom jak bardzo jest on ciekawy i pełen wyjątkowych zakątków.

Rodzinne wakacje na Riwierze Tureckiej

W Turcji można liczyć na hotele o wysokim standardzie, specjalnie przystosowane na rodzinne wakacje oraz oferujące wiele udogodnień i możliwości spędzania wolnego czasu. Najczęściej odwiedzana jest tak zwana „turecka riwiera”, na której czekają takie miejscowości jak Alanya, Antalya czy Bodrum, jednakże warto pamiętać, że imprezy trwają tu od zmierzchu do świtu, więc na odpoczynek warto wybrać hotel położony raczej na uboczu. Udając się bowiem z dziećmi na wyprawę do Turcji najlepiej rozejrzeć się za miejscem w miarę spokojnym (sprawdź - oferty All Inclusive na Turcja.com.pl), aczkolwiek interesującym, by prócz atrakcji czekających w hotelu dzieci mogły także poznać nieco prawdziwej, barwnej atmosfery tego kraju.

Spokojne miejsca na wczasy z dzieckiem w Turcji

Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Stambuł, bowiem prócz pokazania pociesze magicznej Hagi Sophii (której kobiety z dziećmi wpuszczane są bez kolejki) można spędzić wspaniale czas w największym na świecie parku miniatur czy też odwiedzając Muzeum Zabawek. Warto również zajrzeć do akwarium i delfinarium, by mieć już zupełną pewność, że dziecko będzie bardzo zadowolone z podróży.

Piękne hotele idealnie przygotowane na wakacje z najmłodszymi, piaszczyste plaże i urokliwe ogrody czekają zaś w Turcji Egejskiej. Jedną z miejscowości, która na pewno przypadnie dzieciom do gustu jest Turgutreis, zachwycą śliczne wzgórza, możliwość licznych wycieczek a także wiele placów zabaw.

Magiczna Kapadocja - atrakcje dla miłośników bajek

Warto także odwiedzić Kapadocję, jest to bowiem kraina tak magiczna, że na pewno spodoba się miłośnikom bajek i baśni. Można ją zobaczyć z lotu ptaka korzystając z możliwości przelotu balonem nad tym niesamowitym miastem. Przepiękne formacje skalne i wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych sprawiają, że urlop w tym miejscu to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza wybierając się do Turcji całą rodziną.

To tylko niektóre z licznych miejsc, gdzie warto wyjechać z dziećmi, bowiem cały kraj obfituje w takie zakątki. Turcja jest otwarta dla najmłodszych, bezpieczna, niezwykle barwna i ciekawa, co sprawia, że można tu spędzić wymarzone wakacje, które pozostaną w pamięci na długo.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również