Z Gdańska lata coraz więcej pasażerów

Trójmiasto i okoliczne miejscowości mają do dyspozycji międzynarodowy port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo. To lotnisko położone w gdańskiej dzielnicy Matarnia, które pierwotnie nazywane było lotniskiem Gdańsk-Rębiechowo. Port lotniczy jest coraz popularniejszy wśród podróżnych, na co wskazują statystyki obsłużonych pasażerów.

O porcie lotniczym w Gdańsku

Położony w odległości 10 km od centrum Gdańska i Sopotu oraz 23 km od centrum Gdyni międzynarodowy port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo nosi imię Lecha Wałęsy. Dzięki dogodnemu położeniu w sąsiedztwie trójmiejskiej obwodnicy można do niego dojechać w bardzo krótkim czasie. Każdego roku gdańskie lotnisko może pochwalić się lepszymi statystykami obsługiwanych podróżnych niż w roku minionym. Rosną też wartość i ilość przeładunku towarów.

Niemal 5 mln pasażerów

Według opublikowanych przez port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku danych w ubiegłym roku lotnisko to obsłużyło ponad 4,9 mln pasażerów. Wzrósł również przeładunek towarów. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza loty czarterowe, jakie organizowane są z tego lotniska.

Najchętniej podróżni latają z portu lotniczego Gdańsk-Rębiechowo do Londynu, Oslo, Sztokholmu, a także na egzotyczne wakacje na południe Europy. Pod względem liczby obsłużonych podróżnych lotnisko w Gdańsku plasuje się na trzecim miejscu w kraju. Ustępuje jedynie lotniskom zlokalizowanym w Warszawie (Okęcie) oraz w Krakowie (Balice).

Potrzebna infrastruktura wokół lotniska

Z uwagi na to, że co roku zwiększa się liczba pasażerów, którzy korzystają z różnych usług lotniska w Gdańsku, przede wszystkim z lotów – rejsowych i czarterowych – konieczne jest stałe rozbudowywanie infrastruktury lotniskowej. Na szczęście przedsiębiorcy, którzy mają wokół lotniska swoje parkingi, nie próżnują. Parking Gdańsk prowadzi między innymi firma Interparking Gdańsk. Pozostawienie na parkingu przy lotnisku swojego samochodu – na kilka dni czy długoterminowo – daje komfort szybkiego dojazdu do terminalu, a właściciel pojazdu nie musi się martwić o bezpieczeństwo swojego auta.

 

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również