Korekcja wzroku

Badanie okulistyczne powinno się przeprowadzać raz do roku. Niestety wielu to pomija, przychodząc do okulisty w ostatniej chwili.

Astygmatyzm - leczenie laserowe

Astygmatyzm to jeden z najczęstszych problemów związanych ze wzrokiem. Warto z nim walczyć np. przy pomocy leczenia laserowego. Astygmatyzm jest schorzeniem, który pojawia się w wyniku nieregularnego kształtu oka lub znajdującej się za nim soczewki. Przypomina wtedy kształtem piłkę do rugby, przez co rozprasza światło, powodując niewyraźne widzenie.

Problem astygmatyzmu może dotknąć każdą osobę i w każdym wieku. Według statystyk w Wielkiej Brytanii, około połowa ludzi noszących tam okulary posiada problem właśnie ze spłaszczeniem rogówki oka. Trochę innym przykładem są osoby po uszkodzeniu oka (np. w wyniku wypadku), które również, w związku z urazem, bardzo często „otrzymują” w spadku ten problem.

Warto wiedzieć, że astygmatyzm i jego leczenie laserowe może wręcz drastycznie zmienić nasze życie. Szczególnie odczują zmianę osoby, które od lat borykają się z problemem oczu, czując jak wzrok psuje się z mijanym czasem. Dzięki leczeniu laserowemu astygmatyzmu każdy odzyska dawno zapomniany komfort życia.

Laserowa korekcja wzroku

Jeśli chodzi o cenę laserowej korekcji wzroku to jest ona mocno uzależniona od wady oka. W rzeczywistości poddanie się badaniu okulistycznemu to dopiero początek drogi dla wielu osób. Poza astygmatyzmem jest wiele innych problemów ze wzrokiem, w tym krótko i dalekowzroczność. Wszystkie trzy przypadki można wyleczyć laserową korekcją wzroku - ceny zwykle są podawane odgórnie na stronach klinik/poradni. Należy jednak pamiętać, że każda wada jest inna, tak samo jak człowiek, więc ostateczne kwestie zabiegu zawsze są omawiane indywidualnie, po odpowiednim zbadaniu oczu. Wizyta kwalifikacyjna jest niezbędna, by dowiedzieć się jak możemy sobie pomóc.

Popraw jakość swojego życia!

Po poddaniu się korekcji wzroku podnosi się komfort naszego życia. Możliwość spojrzenia na świat bez problemów i okularów na nosie dla wielu okazuje się szczęściem, którego nie sposób nie docenić.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również