Przydatne adaptery komputerowe, z którymi praca stanie się łatwiejsza

Mała liczba wejść USB to jedna z największych bolączek wszystkich użytkowników komputerów i laptopów. To tylko pierwszy, z całej gromady problemów związanych z możliwością odczytu danych z różnego typu kart czy połączeniem komputera z innymi urządzeniami. Na szczęście oferta adapterów i przejściówek jest na tyle szeroka, że bez problemów powinniśmy poradzić sobie z każdym wyzwaniem. Na które adaptery, huby i przejściówki powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Adapter do kart microSD

Zacznijmy od jednego z największych wyzwań, z jakimi do czynienia mają użytkownicy komputerów i laptopów dzisiaj. Mowa o ściągnięciu danych gromadzonych na kartach microSD - tych, które powszechnie wykorzystywane są w aparatach fotograficznych, ale przede wszystkim telefonach. Komputery niestety ograniczają swoją funkcjonalność do możliwości odczytu karty SD, co staje się powoli niezwykle niepraktyczną opcją. W przeszłości zgranie danych z microSD wymagało od nas wykorzystania dedykowanych kabli. Dzisiaj wystarczą nam przejściówki do komputerów microSD. 

Przejściówka to, dostępna na zenwire.eu pozwoli na łatwe odczytanie danych z karty. Jej kształt bardzo przypomina zwykły pendrive z miejscem na włożenie microSD. Z tą przejściówką nigdy już nie będziemy głowić się nad tym, jak zrzucić zdjęcia z wakacji. 

Hub Bluetooth

Dobrym przykładem niezwykle funkcjonalnego adaptera są huby do komputerów, które zapewniają nam łączność z popularną technologią Bluetooth. Co nieoczywiste, nie każdy z nas używa nowych modeli komputerów czy laptopów, wyposażonych w Bluetooth. To jednak, że nasz sprzęt nie jest najnowszej daty, nie znaczy, że nie możemy wykorzystywać tych innowacji.

Hub Bluetooth po podłączeniu do komputera pozwoli na parowanie go z innymi urządzeniami, czy to w celu odtwarzania muzyki, wykorzystania funkcjonalności innych zewnętrznych urządzeń czy ściągnięciu danych z innego sprzętu. Adaptery do komputerów wzbogacające nas o technologię Bluetooth nie są drogie, a uwalniają potencjał tej nowoczesnej technologii. 

Przejściówka zwiększająca liczbę USB

Czy podczas realizowaniu obowiązków służbowych korzystamy z wielu innych urządzeń? Myszka, słuchawki, klawiatura, przy okazji ładowanie telefonu i wiele więcej - to wszystko sprawia, że bardzo szybko zaczyna nam brakować gniazd USB. 

To niezwykle duże utrudnienie, które może wpłynąć na efektywność i jakość naszej pracy. Z myślą o takich problemach zaprojektowano rozwiązanie idealne - adapter, który podłączony do gniazda USB sam w sobie zawiera dodatkowe 2, 3, a nawet 4 wejścia w tym samym standardzie. USB hub do komputerów to świetne rozwiązanie, jeśli z czasem przychodzi nam skorzystać z coraz to większej liczby urządzeń wymagających do połączenia tego właśnie gniazda.

Jak więc widać, braki w odpowiednim wyposażeniu gniazd czy wejść nie musi od razu oznaczać konieczności wymiany sprzętu na nowy. Z czasem nasze potrzeby względem wymaganych gniazd mogą się zmieniać, co oznaczałoby potrzebę częstej inwestycji w nowe sprzęty. Warto jednak zawsze przeanalizować nasze wymagania i sprawdzić ofertę zenwire.eu, by dobrać idealne rozwiązanie w znacznie niższej cenie.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również