Praca na produkcji - wymagania i warunki, jak ją zdobyć?

Wymagania w pracy na produkcji zależą od stanowiska. Przekrój ofert jest bardzo duży, a pracodawcy poszukują osób nie tylko do pracy fizycznej. Często wymagają niezbędnego wykształcenia i doświadczenia. Praca na produkcji najbardziej opłacalna jest dla osób o wysokich kwalifikacjach.

Wymagania do pracy na produkcji

Na produkcji mogą pracować zarówno osoby o niskich kwalifikacjach, jak i specjaliści. W przypadku tych drugich praca na produkcji często wymaga doświadczenia w danej dziedzinie. Pożądane jest adekwatne wykształcenie, np. zawodowe, techniczne czy wyższe w zależności od stanowiska. Potrzebne są też umiejętności praktyczne, takie jak czytanie rysunku technicznego czy obsługa różnego rodzaju maszyn, urządzeń, programów komputerowych czy znajomość języków obcych. Mile widziane są też różnego rodzaju uprawnienia.

Niskie kwalifikacje nie przekreślają szans w rekrutacji do pracy na produkcji. Pracodawcy najczęściej wymagają chęci i motywacji do pracy, czasem kierunkowego wykształcenia technicznego lub zawodowego oraz różnego typu uprawnień, np. do prowadzenia wózków widłowych. W wielu przypadkach mile widziane jest doświadczenie w pracy na produkcji.

Praca na produkcji wymaga też najczęściej dobrego stanu zdrowia, np. braku problemów ze wzrokiem, jak również kondycji do pracy fizycznej. Często w tej dziedzinie wymaga się siły fizycznej, by samodzielnie radzić sobie z zadaniami, do wykonania których niezbędna jest praca mięśni.

Niezależnie od kwalifikacji czy innych wymagań praca na produkcji wiąże się najczęściej z koniecznością działania w systemie zmianowym.

Oferowane warunki w pracy na produkcji

W różnych regionach Polski i Europy warunki na tych samych stanowiskach w pracy na produkcji mogą się różnić. Praca na produkcji może wiązać się z dodatkowymi korzyściami, np. prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym czy zniżkami na różne produkty i usługi. Istotne dla pracowników są też rodzaj umowy (o pracę stałą lub tymczasową, umowa o pracę lub umowa cywilno-prawna), możliwości awansu i dobra atmosfera. W większych zakładach pracownicy otrzymują np. dodatki do wyżywienia, premie i szkolenia.

Gdzie szukać pracy na produkcji? Ogłoszenia, agencje pracy

Ogłoszenia o pracę na produkcji można znaleźć w internecie, w prasie czy w urzędzie pracy. Ich liczba jest jednak ograniczona, a wiele z nich powtarza się w tych źródłach. Samodzielne szukanie pracy na produkcji może pochłaniać dużo czasu i energii.

Tymczasową lub stałą pracę na produkcji można znaleźć dzięki agencji pracy. Dotyczy to ofert krajowych i zagranicznych.

Anna Harasymiuk

 

Artykuł zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również