Samochodowy gadżet na dłuższą podróż. Rodzaje uchwytów na telefon

Duża ilość rodzajów uchwytów na telefon pozwala dostosować charakter tej części do wymagań kierowcy. Warto dobrze zastanowić się przed wyborem, dobrać rozmiar, rodzaj mocowania, a także dodatkowe funkcje. Odpowiednio sprofilowany uchwyt na telefon przyda się każdemu kierowcy i podniesie komfort jazdy. Uchwyt na telefon: dobierz indywidualnie

Pomimo że większość uchwytów na telefon jest uniwersalnych – mogą pewnie trzymać niemal każde urządzenie, to ciągle istnieje parę parametrów, które mogą wpływać na jakość użytkowania uchwytu i być dostosowywane według potrzeb.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, podczas zastanawiania się nad uchwytem do telefonu jest to, czy zamocować go na szybie, czy kratce od nawiewu. Zacznijmy od pierwszej wersji.

Rodzaje uchwytów na telefon

Uchwyt na telefon osadzony na przedniej szybie samochodu pozwala sprawdzać to, co wyświetla się na smartfonie – aktualne wskazówki dotyczące jazdy, przychodzące wiadomości lub połączenia głosowe. Z odpowiednim ustawieniem telefonu można przeprowadzać rozmowy wideo, na przykład za sprawą komunikatorów jak: Skype, Face Time, czy Messenger.

Uchwyt na telefon zamocowany na przedniej szybie pozwala także przełączyć jego najważniejsze funkcje. Wystarczy wyciągnąć rękę, żeby odświeżyć nawigację, przełączyć muzykę lub odebrać połączenie. Przed montażem elementu, należy dobrze przemyśleć jego dokładne położenie. Wielu kierowców w trakcie jazdy często korzysta z ładowarek. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie uchwytu w linii prostej od okolic zasilacza tak, aby nie wystąpiły problemy, na przykład z zaplątanym kablem, który utrudni sterowanie pojazdem.

Drugim sposobem jest mocowanie uchwytu na telefon na kratce od nawiewu. Elementy, przeznaczone do montażu o tej charakterystyce, są zwykle kompaktowe, a ich stosowanie jest praktyczne. Uchwyt na telefon montowany na kratce od nawiewu może być przechowywany w schowku lub kieszeniach bocznych auta. Za sprawą uchwytu na telefon można w łatwy sposób zapewnić sobie dostęp do najważniejszych funkcji urządzenia. To także rozwiązanie, które często okazuje się lepsze dla kierowców, którzy z jakichś powodów nie mogą zamocować tej części na szybie.

Inny rodzaj montażu nie wpływa na jakość użytkowania. Element jest stabilny, a siła zacisku pozwala na swobodne korzystanie z telefonu bez ryzyka uszkodzenia urządzenia, na przykład poprzez wypadnięcie lub poluzowanie się części stabilizujących. Uchwyt na telefon mocowany na kratce wentylacyjnej może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które poruszają się pojazdami o mniejszych gabarytach. Nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby można go łatwo przechowywać w schowku i powiększyć przestrzeń w środku auta.

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać uchwyt na telefon?

Uchwyt na telefon jest dużym udogodnieniem podczas podróży. Oprócz atutów wymienionych na początku element może się przydać także pod innym względem, na przykład będąc źródłem dodatkowego zasilania do telefonu. Uchwyt na telefon nie musi być częścią wyposażenia w klasycznej formie. Na rynku jest dostępna wystarczająca ilość urządzeń, która może być dostosowywana pod względem formatu, na przykład długości mocowania, a także kształtu.

Uchwyt na telefon z funkcją ładowania indukcyjnego spełni funkcję zarówno elementu stabilizującego, jak i źródła dodatkowego zasilania. Ładowanie indukcyjne umożliwia ładowanie telefonu bez używania kabli. Jest możliwe za sprawą zainstalowanej cewki magnetycznej. Przepływający przez nią prąd generuje pole magnetyczne, który indukuje prąd w cewce telefonu. Dzięki temu nie trzeba podłączać urządzenia bezpośrednio do złącza zasilania. Jeżeli Twój smartfon jest dostosowany do tego typu ładowania, to warto zastanowić się właśnie nad tym rozwiązaniem. Uchwyt na telefon z funkcją ładowania indukcyjnego jest dostępny w wersji montowanej na szybie i kratce wentylacyjnej.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, uchwyt na telefon może być także dostosowywany pod względem formatu. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest mocowanie elementu za pomocą magnetycznego uchwytu. To rozwiązanie pozwala na montaż urządzenia na desce rozdzielczej w stabilny i bezpieczny sposób. Największym atutem uchwytu jest to, że maksymalizuje pole widoczności, bez uszczerbku na jakości mocowania.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jeśli szukamy praktycznego uchwytu na telefon, jest to, żeby miał opcję dowolnego ustawiania kąta nachylenia. Regulowany przegub o zakresie obrotowym 360° pozwala dopasować położenie smartfonu do preferencji kierowcy. Uchwyt na telefon z regulowanym przegubem pozwoli w szybki sposób odczytać najważniejsze informacje z urządzenia.

Sprawdź oferte uchwytów samochodowych na telefon pod adresem https://hamamobile.pl/uchwyty

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również