Aranżacje małego salonu

Nie ma jednego, uniwersalnego stylu w aranżacji wnętrz. Dlatego też każdy może znaleźć taki, który sprawi, że jego mały salon będzie wyglądał po prostu pięknie.

Style, które sprawdzą się najlepiej

Mała powierzchnia sprawia, że nie wszystkie style aranżacyjne sprawdzą się w małym salonie. Są jednak takie, które do małego salonu pasują idealnie, np. styl skandynawski z dominującymi jasnymi kolorami, które optycznie powiększą małą przestrzeń. Do tego we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim mile widziane są lustra. Lustra to trik bardzo często stosowany przez dekoratorów wnętrz w sytuacji, gdy chcą optycznie powiększyć jakieś wnętrze. Dodatkowym powodem, dla którego warto wybrać styl skandynawski jest to, że we wnętrzach królują meble o prostych kształtach, które nie przytłoczą małego pokoju dziennego.

W małym salonie sprawdzi się także styl minimalistyczny. W minimalistycznych pomieszczeniach nie ma miejsca dla mebli o fantazyjnych kształtach, ciężkich zasłon w oknach i mnóstwa bibelotów. Jest za to miejsce na meble, w których zastosowano dużo szkła: oszklone witryny, komody ze szklanymi półkami i drzwiami, stolik ze szklanym blatem.

Jakie kolory?

W małym salonie zdecydowanie powinny dominować jasne kolory. Najlepiej sprawdza się kolor biały, ewentualnie kość słoniowa albo écru. Jeżeli zdecydujemy się pomalować ściany w jednym z tych kolorów, to wówczas możemy wybrać meble w ciemnym kolorze. Dobrze sprawdzają się w małym salonie także chłodne i delikatne odcienie szarości oraz rozbielone beże, a także odcień orzecha laskowego. Jest on niemal tak samo neutralnym kolorem jak tonacje bieli, a przy tym wprowadza do wnętrza trochę ciepła.

Trudno jest urządzić mały salon tak, aby nie przytłaczał. Dlatego też aranżując go warto postawić przede wszystkim na prostotę. Minimalistyczne, proste kształty mebli, mała ilość dekoracyjnych bibelotów, jasne kolory - to główne zasady, których warto przestrzegać urządzając mały salon. Dzięki temu stworzymy harmonijne wnętrze, w którym będzie nam się dobrze mieszkać.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi aranżacjami salonu na Tikkurila.pl.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również