Jak działa czujnik zalania wodą?

Czunik zalania wodą, zwany również czujką zalania to pożyteczne urządzenie, które sprawdzi się idealnie w każdym pomieszczeniu, w którym zachodzi ryzyko zalania wodą, np. w postaci wycieku z instalacji sanitarnej. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać najlepszą czujkę zalania wodą, dzięki której unikniesz wielu przykrych sytuacji w Twoim domu.

Czujnik zalania wodą jest urządzeniem przeznaczonym do stosowania w niemal każdym pomieszczeniu, w którym zachodzi ryzyko zalania w wyniku awarii instalacji wodnej. Standardowe czujniki zalania wodą uruchamiają sygnał alarmowy już po ok. 4 sekundach od chwili osiągnięcia przez poziom wody wysokości, na której zostały umieszczone elektrody sondy podłączonej do konkretnej czujki.

Czujki zalania wodą – co warto wiedzieć?

Inteligentne czujki zalania wodą gwarantują minimalizację skutków zalania wodą. Dzięki wyborze dobrych czujników, jak również ich prawidłowego montażu, wyposażenie domu, a także jego wnętrza nie pozostaną pod wpływem wody na długo. Za sprawą inteligentnych czujników zalania, możliwa jest szybka reakcja, dzięki czemu Twój dom nie zostanie nigdy poważnie zdewastowany poprzez zalanie.

 

W czasie zabezpieczania konkretnych miejsc w Twoim domu za pomocą czujników zalania, warto wybrać newralgiczne miejsca, w których zachodzi największe ryzyko usterki, mającej swoje źródło w instalacji wodnej. Miejscami pierwszego wyboru, w których powinny zostać zamontowane czujki zalania wodą jest podłoga bezpośrednio pod wanną, podłoga pod pralką, fragment podłogi tuż pod prysznicem, jak również podłoga przy toalecie oraz podłoga w kotłowni.

 

W czasie instalowanie czujek zalania wodą, warto również wyposażyć w te urządzanie poddasze, jak również garaż, gdzie również może dochodzić do poważnych usterek związanych z instalacją wodą. Niegłupim pomysłem może się okazać również montaż czujek zalania wodą na podłodze pod zlewozmywakiem oraz okolicach zmywarki. Poza tym, czujniki zalania wodą świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju biurach, czy serwerowniach, gdzie montowane są klimatyzacje.

Montaż czujników zalania wodą

Instalacja tego rodzaju urządzeń jest bardzo prosta i nie sprawi trudności także tym osobom, które do tej pory nie miały styczności z tego rodzaju urządzeniami. Pierwszym krokiem po nabyciu konkretnej czujki do montażu wewnątrz pomieszczeń jest wybór optymalnego miejsca. Kolejnymi krokami jest otworzenie obudowy, wykonanie otworu w obudowie, dzięki któremu możliwe będzie przeprowadzanie przewodów przez otwór i przykręcenie zacisków na płytkach elektroniki. Następnie należy przymocować tylną ściankę obudowy do powierzchni montażowej i wybrać. Ostatnim krokiem jest zamknięcie obudowy czujników


Artykuł zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również