Meble warsztatowe – dla domowego majsterkowicza

fot. fxmeble.pl

Przygotowanie i wyposażenie warsztatu może zająć dużo czasu i pochłonąć mnóstwo energii i sił. Niezależnie, czy mowa o warsztacie prywatno-hobbystycznym, zlokalizowanym w naszym gospodarstwie domowym, czy o specjalistycznych warsztacie, w którym będziemy przeprowadzać odpłatne naprawy i tuningi. W każdym wypadku – urządzenie warsztatu powinno zostać odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Pozwoli nam to ograniczyć ilość wydatków związanych z zakupem wszystkich potrzebnych sprzętów. A tych może być naprawdę wiele. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jak przygotować się do wyposażenia warsztatu oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli warsztatowych.

Urządzenie warsztatu

Wielu mężczyzn twierdzi, że po prostu ma smykałkę do reperowania. Z tego powodu – jednym z ich ulubionych zajęć jest dłubanie w najróżniejszych sprzętach, maszynach, samochodach, a także liczne inne formy majsterkowania.

Samo wyposażenie warsztatu może im dostarczyć wielu przyjemnych chwil. Rozpocząć należy od zaplanowania aranżacji całego pomieszczenia – w przypadku warsztatu, względy funkcjonalne biorą górę nad estetycznymi. Najczęściej, warsztat mieści się w garażu, piwnicy, przybudówce; rzadziej natomiast na strychu lub wyznaczonym w tym celu pokoju.

Rozkład mebli i ich rodzaj zależą od tego, jakie prace planujemy wykonywać w naszym warsztacie. Naprawy drobnych sprzętów, lutowanie przewodów i kabli, samodzielne przygotowywanie mebli, naprawy samochodu – każda z tych czynności wymaga innego rodzaju aranżacji przestrzeni i dostępu do innych sprzętów oraz mebli.

Blat w warsztacie

Zaopatrując się w meble warsztatowe, nie można oczywiście zapomnieć o blacie – jednym z najważniejszych w całym pomieszczeniu. W przeciwieństwie do blatów stosowanych w innych pomieszczeniach, powinien on być wyjątkowo szeroki oraz długi. Dzięki temu będziemy mogli na nim położyć akurat reperowany sprzęt, niezależnie od jego gabarytów. Duży blat jest także nieodłączny podczas szkicowania planów i kreślenia rysunków technicznych.

W planowaniu zakupu blatu istotna jest także jego docelowa wysokość. Najkorzystniejsze są te blaty, których wysokość ustawienia możemy regulować. Pozwala to nam na jego opuszczanie lub podnoszenie, a w rezultacie – na pracę zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej – w zależności od tego, czego akurat potrzebujemy.

Ponadto, stół do warsztatu powinien być także wyposażony w odpowiednią liczbę szufladek, półek czy innego rodzaju skrytek. Znajdziemy wobec tego stoły dedykowane dla specjalistów określonych branż – stoły jubilerskie, stolarskie, przeznaczone do warsztatu mechanika oraz liczne inne. 

Poszukując sprawdzonego dostawcy blatów i stołów warsztatowych, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu internetowego FX Meble. W jego ofercie znajdują się najróżniejsze meble warsztatowe, w tym także stoły o szerokich blatach, przeznaczone zarówno do warsztatu specjalistycznego, jak i domowego.

Dostępne stoły są wykonane między innymi ze specjalnych stopów metalu – na tyle ciężkich, że perfekcyjnie wygłuszają wszystkie drgania powodowane przez warsztatowe sprzęty. Dzięki dużej odporności na wysokie temperatury metal stanowi także zabezpieczenie na wypadek pożaru. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób pracujących z rozgrzanymi maszynami. Zastosowanie stopów metalowych ułatwia także konserwację stołu, który jest odporny na działanie nawet najbardziej żrących detergentów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również