Jak przygotować się do pogrzebu bliskiej osoby

Utrata bliskiej osoby to trudny okres. Rozumiemy, że musisz zorganizować pogrzeb bliskiej osoby i zająć się innymi formalnościami. Aby pomóc Ci w tym czasie, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które ułatwią Ci przygotowanie się do pogrzebu.

Poniższe informacje pomogą Państwu zorganizować pogrzeb bliskiej osoby zgodnie z jej życzeniem, ale również z naszego doświadczenia wynika, że są one bardzo przydatne w przypadku, gdy zmarły nie pozostawił takich życzeń.

Pogrzeb to bardzo smutne i emocjonalne wydarzenie, zarówno dla rodziny zmarłego, jak i dla jego przyjaciół. Aby jednak odpowiednio pożegnać bliską osobę, przed samą ceremonią należy zadbać o kilka praktycznych spraw.

Dobrze dobrany zakład pogrzebowy

Pierwszym krokiem jest wybór domu pogrzebowego. Można to zrobić samemu lub zaprosić przyjaciela czy krewnego, aby zrobił to razem z nami. Jeśli nie mamy konkretnego adresu, możemy go znaleźć za pomocą Internetu lub kontaktując

Pogrzeb to bardzo smutne i emocjonalne wydarzenie, zarówno dla rodziny zmarłego, jak i dla jego przyjaciół.

Pogrzeb jest celebracją życia. To okazja, aby przypomnieć sobie, jak ważna była osoba, która od nas odeszła, i pożegnać ją w godny sposób.

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego to pierwszy krok w planowaniu pogrzebu bliskiej osoby.

Jakie dokumenty są nam potrzebne?

Kiedy już wybierzemy instytucję specjalizującą się w organizacji pogrzebów, musimy dostarczyć jej kilka dokumentów:

  • dokument tożsamości (np. paszport) do celów identyfikacji;
  • zaświadczenie lekarskie o zgonie;
  • akt rejestracji zgonu;
  • dane osobowe osoby zmarłej (data i miejsce urodzenia, imiona rodziców);
  • nazwisko i nazwisko panieńskie w przypadku małżeństwa;
  • stan cywilny w chwili zgonu

Po stracie bliskiej osoby ostatnią rzeczą, jaką chciałoby się robić, jest ustalanie szczegółów jej pogrzebu. Jednak w pewnym momencie trzeba będzie zorganizować nabożeństwo żałobne.

Po śmierci bliskiej osoby należy przejrzeć jej ważne dokumenty i poszukać wszystkiego, co wiąże się z jej planami pogrzebowymi lub pochówkiem. Jeśli osoba ta miała konkretne życzenia, warto porozmawiać z bliskimi przyjaciółmi i rodziną o tym, jak je uhonorować.

Jeśli Twój bliski życzył sobie prostej kremacji lub pochówku i nie chciał żadnych specjalnych usług, zapytaj w domu pogrzebowym, czy może pomóc Ci zaplanować nieformalne spotkanie wspomnieniowe. Może to być wspólny posiłek w miejscowym parku lub spotkanie w czyimś domu, gdzie ludzie będą mogli wspominać bliską osobę i opowiadać o niej historie.

Jeśli planujesz pogrzeb, możesz czuć się przytłoczony. Trzeba załatwić wszystkie formalności i inne szczegóły bezpośrednio po śmierci. Poproszenie o pomoc członków rodziny i przyjaciół może zmniejszyć obciążenie.

Aby zaplanować pogrzeb, należy zacząć od skontaktowania się z domem pogrzebowym i ustalenia daty nabożeństwa. Następnie należy wybrać trumnę i napisać nekrolog dla bliskiej osoby. Następnie zaplanuj wizytę, pochówek lub kremację, rozmawiając z przedsiębiorcą pogrzebowym o dostępnych opcjach i dokonując wszelkich niezbędnych ustaleń. Na koniec należy powiadomić członków rodziny i przyjaciół o pogrzebie, aby mogli wziąć w nim udział.

W Domu Pogrzebowym Epitafium (www.epitafium.krakow.pl) do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, ze szczególną uwagą na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów. Gwarantujemy profesjonalny poziom usług pogrzebowych oraz najwyższą jakość świadczonych usług. Mogą nam Państwo powierzyć wszystkie sprawy związane z pogrzebem lub samodzielnie wybrać wybrane usługi. Podczas rozmowy telefonicznej odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy wszelkie aspekty związane z pogrzebem, przedstawimy różne możliwości.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również