Jak czytać książki, gdy brakuje na to czasu?

Żyjemy w ciągłym biegu. Nie mamy czasu na zjedzenie śniadania, aktywność fizyczną, odpoczynek. A już tym bardziej brakuje go nam na czytanie książek. Czasem marzymy o podróży do krainy wyobraźni z porywającą historią. Ale niestety w natłoku codziennych obowiązków na marzeniach się kończy. Obiecujemy sobie, że jutro już na pewno znajdziemy czas... a później i tak go brakuje. Czy jest inne rozwiązanie? Co zrobić, by cieszyć się ciekawymi książkami w szarej codzienności?

Czytanie książek, gdy brakuje czasu

Czytanie książek, gdy pracujemy, zajmujemy się domem i dziećmi jest bardzo trudne. Przez cały dzień obowiązki nie pozwalają nam na lekturę, a wieczorem jesteśmy zbyt zmęczeni. Zanim sięgniemy po książkę, już zasypiamy. Często nawet na kanapie, bo nie mamy sił na udanie się do własnego łóżka. 

Niektórzy mówią, że czytanie chociaż jednej strony dziennie to już coś. Jednak nie każdy znajdzie na to czas. Jeśli podróżujemy autobusem lub pociągiem, czekamy w kolejce do lekarza, albo mamy przerwę na studiach - możemy oddać się lekturze. Co zrobić, gdy nie mamy takich możliwości?

Poznaj ciekawe historie podczas gotowania

Czytanie książek podczas gotowania jest niemożliwe. Ale słuchanie książek jest jak najbardziej wykonalne! Wystarczy, że włączymy odtwarzacz audiobooków w postaci aplikacji już możemy zatopić się w magicznej krainie, fascynującej historii, kryminalnej zagadce lub pełnym emocji romansie. Wybór należy tylko do nas. Dzięki słuchaniu audiobooków możemy pochłaniać książkę za książką jak za dawnych lat, gdy jeszcze nie spoczywały na nas codzienne obowiązki.

Z fascynującym audiobookiem nawet gotowanie najnudniejszej potrawy na świecie będzie o wiele przyjemniejsze i ciekawsze. Czas szybciej upłynie, a my nie będziemy odczuwać głodu, który potrafi doskwierać po powrocie z pracy, zrobieniu zakupów i odebraniu dzieci z placówek. Nim się obejrzymy, obiad będzie stał już na stole.

Słuchanie audiobooków pozwala nam na połączenie obowiązków i przyjemności. Dzięki temu zyskamy trochę czasu, który możemy zainwestować chociażby w swoje zdrowie. Podczas słuchania ciekawej historii możemy poświęcić więcej czasu na przyrządzenie pysznego i zdrowego dania. 

Słuchaj audiobooków podczas wykonywania codziennych obowiązków

Audiobooki mogą nam towarzyszyć także podczas innych obowiązków. Sprzątanie, zmywanie, rozwieszanie lub składanie prania może stać się ulubionym zajęciem, gdy będzie mu towarzyszyć ciekawa historia. Kto wie, może dojdzie nawet do tego, że nie będziemy mogli doczekać się kolejnego mycia podłóg, byle tylko poznać ciąg dalszy opowieści? 

Audiobooki słuchane na komputerze sprawdzą się także podczas zajmowania się dziećmi. Wtedy wszyscy mogą posłuchać bajki, a później o niej dyskutować. Rodzice w tym czasie mogą odpocząć od ciągłego odpowiadania na pytania pociech.

Ćwiczysz w domu? Posłuchaj audiobooka

Jeśli ćwiczymy w domu, możemy w tym czasie posłuchać audiobooka. Dzięki temu nasze ciało będzie cieszyć się dobrym zdrowiem, a głowa odpocznie od myślenia o szarej codzienności. Musimy pamiętać o tym, że nie tylko aktywność fizyczna jest ważna. Dbanie o zdrowie psychiczne także. Audiobooki są świetnym pomysłem, gdy nie potrafimy uspokoić myśli. Możemy je na jakiś czas wyciszyć, wsłuchując się w pełne emocji i napięcia fragmenty, albo z zapartym tchem słuchając zwrotu akcji. 

Słuchanie audiobooka podczas aktywności fizycznej sprawdzi się także dla osób, które ćwiczą z obowiązku. Jeśli uprawiamy sport w domu tylko dlatego, że jest to korzystne dla naszego zdrowia, ale wcale tego nie lubimy, może być nam trudno zmotywować się do tej czynności. Możemy ją jednak połączyć z przyjemnym doświadczeniem i sprawić, że codzienna aktywność będzie naszym ulubionym zajęciem.

Audiobooki dla każdego

Korzystanie z "wypożyczalni" abonamentowej audiobooków ma jeszcze jedną przewagę nad papierowymi książkami. Nie musimy wychodzić z domu, by cieszyć się kolejną opowieścią. Wystarczy, że znajdziemy kolejnego audiobooka, który nas zainteresuje. Możemy także porzucić słuchanie w połowie, jeśli książka nam się nie spodoba i w kilka chwil znaleźć kolejną. Nawet zabiegane osoby znajdą z nimi czas na posłuchanie wielu wyjątkowych opowieści.

Artykuł partnera

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również