Jak urządzić salon, aby prezentował się stylowo?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nie tylko służy rodzinie, ale również pełni funkcję reprezentacyjną – przyjmujemy w nim bowiem gości. Pomieszczenie to musi się zatem odpowiednio prezentować. Jak więc wybrać elementy wyposażenia, aby podkreślić elegancję wnętrza?

Jaki stół do salonu?

Stół w salonie pełni najważniejszą funkcję. To przy nim wraz z rodziną i przyjaciółmi spotykamy się, aby celebrować chwile. Musi być to zatem mebel, który będzie funkcjonalny, a zarazem stylowy.

Jeżeli chcemy podkreślić elegancję wnętrza, w tej roli doskonale sprawdzi się stół drewniany. Drewno to chętnie stosowany materiał wykończeniowy, który pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i tych urządzonych w stylu nowoczesnym.

Wybierając stół z drewna należy mieć jednak na uwadze to, iż musi on być zabezpieczony przed szkodliwym wpływem wilgoci. Niestety, ciężko go uchronić przed zarysowaniami. Warto zatem zadbać o to, aby był ostrożnie użytkowany.

W nowoczesnych salonach szczególnie dobrze sprawdzą się stoły szklane. Są one nieco surowe, dzięki czemu doskonale podkreślają minimalizm wnętrza. Co więcej, dzięki nim pokój sprawia wrażenie bardziej otwartego i przestronnego. Zwykle wykonane są z dobrego jakościowo szkła, dzięki czemu nie ma mowy o jakichkolwiek zarysowaniach. Problemem mogą być jednak odciski, plamy i zabrudzenia, które są bardzo widoczne na szklanym blacie, co wiąże się z koniecznością częstego mycia stołu.

W salonie industrialnym doskonale sprawdzą się masywne stoły wykonane ze stali lub aluminium. Jeżeli chcemy, aby wnętrze to zyskało nieco przytulniejszy charakter, wybierzmy stół z drewna.

Ranking zegarów ściennych

W salonie nie może również zabraknąć zegara ściennego. Pełni on nie tylko funkcję praktyczną, ale również ozdabia wnętrze. Z tego względu jego wyborowi warto poświęcić nieco uwagi. Na rynku znajdziemy szereg różnorodnych produktów, dzięki czemu jesteśmy w stanie z powodzeniem wybrać model, który będzie pasował do stylu, w jakim urządziliśmy pomieszczenie.

Wśród produktów, które cieszą się szczególnym uznaniem wymienić można:

 5. Esperanza Zegar ścienny Geneva – to propozycja przeznaczona do nowoczesnego wnętrza. Elegancki design sprawia, że jest model, który wprost idealnie sprawdzi się w salonie. Dzięki niepowtarzalnej konstrukcji – rozchodzące się promienie, na których znajdują się kryształki, zyskujemy wrażenie, iż ściana jest udekorowana.

 4. Esperanza Zegar ścienny Roma – sprawdzi się we wnętrzach urządzonych tradycyjnie. Ma bowiem klasycznie stylizowaną tarczę, zaś godziny oznaczone są cyframi rzymskimi.

 3. Bresser mytime radiowy zegar ścienny – występuje w trzech wariantach kolorystycznych: białym, szarym i grafitowym. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym oraz skandynawskim.

 2. Esperanza Zegar ścienny Lyon – to kolejny klasyczny zegar w zestawieniu. Czarne, duże cyfry na białym tle sprawiają, że nie będziemy mieć żadnych problemów z odczytaniem godziny. Co więcej, zegar wyposażony jest w dwie dodatkowe opcje – pokazuje temperaturę oraz wilgotność powietrza.

 1. Esperanza Zegar ścienny San Francisco – to klasyczny, okrągły zegar, z czarnymi cyframi na białym tle. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Jego dodatkowym atutem jest niska cena. Na uwagę zasługuje również estetyczny design.

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi. Wybierając zegar ścienny, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na czytelność tarczy. Tylko wówczas będziemy w stanie bez żadnych problemów odczytać godzinę nawet z dużej odległości. Pamiętajmy również o tym, aby design zegarka stanowił dopełnienie stylu, w którym urządziliśmy wnętrze.

Podsumowując, na rynku nie brakuje stołów oraz zegarków ściennych, które będą się doskonale komponować z eleganckim salonem. Aby wybrać najlepsze rozwiązania, warto przeglądać oferty sklepów on-line i porównywać poszczególne modele. Wówczas na pewno wybierzemy opcje dostosowane do naszych wymagań i potrzeb.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

structum.com.pl

Zobacz również