Czym charakteryzują się nowoczesne strony www?

Nowoczesność stron internetowych zawsze będzie dobrze odbierana przed użytkowników. Podążanie za najnowocześniejszymi trendami sugeruje, że autorzy danej oferty są na czasie z najmodniejszymi zagadnieniami pochodzącymi ze świata webdesignu. W dobie tak dużej konkurencji poszukiwanie innowacyjnych sposobów na odświeżenie swojej witryny jest kwestią niezwykle istotną, która nie powinna być bagatelizowana.

Nowoczesne strony www to przede wszystkim różnego rodzaju animacje, które przykuwają wzrok i sprawiają, że dana witryna jest o wiele ciekawsza i o wiele bardziej atrakcyjna. Ten z pozoru błahy element buduje pozytywny wizerunek firmy sprawiając, że jest ona odbierana, jako ta, która podąża z duchem czasu. W praktyce oznacza to możliwość dodania galerii i slideshow’ów, jak również przyciski i grafiki z wykorzystaniem hover animation.

Animacje, wideo, angażujące materiały

Poza animacjami, coraz więcej osób decyduje się na wdrożenie materiałów video, które występować mogą w różnej formie. Do najczęstszej zalicza się film w formie tła strony głównej. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, ponieważ bardzo często nabiera całkowitej ostrości oraz dźwięku w przypadku, gdy internauta wciśnie przycisk „play”. Materiały video z całą pewnością przyciągną o wiele większą uwagę aniżeli zdjęcia, czy też sam tekst. Odpowiedni, angażujący scenariusz oraz profesjonalny montaż to klucz do sukcesu i zwiększonej liczby odwiedzających dany serwis użytkowników.

Bezproblemowa obsługa na urządzeniu mobilnym

Nowoczesne strony www uwzględniają także ich obsługę na urządzeniach mobilnych. Mowa tu o technologii Responsive Web Design, dzięki której istnieje możliwość wygodnego i swobodnego przeglądania witryn przy użyciu smartfonów oraz tabletów. W praktyce oznacza to, że RWD jest projektem strony internetowej, której układ w sposób całkowicie automatyczny dostosowuje się o wielkości ekranu urządzenia. Treści są więc skalowane w taki sposób, by przeglądanie witryny nie sprawiało dyskomfortu.

Szybki kontakt z obsługą

W trosce o zadowolenie osób odwiedzających daną stronę www, wiele właścicieli witryn decyduje się wdrożyć chat. Daje to prostą i szybką możliwość kontaktu z klientem, dla którego ważne jest pozyskanie niezbędnych informacji lub też rozwiązanie nagłego problemu. Do największych zalet takiego rozwiązania zaliczyć można przede wszystkim kontakt w czasie rzeczywistym, co buduje pozytywny wizerunek danej firmy i sprawia, że staje się ona godna zaufania.

 

Materiał zewnętrzny, fotografia: bazanowski.pl

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również