Rodzaje narzędzi pneumatycznych i ich zastosowanie w Twojej firmie

Narzędzia pneumatyczne mają wielu zwolenników, szczególnie wśród profesjonalistów. Są jednak często pomijane przez domowych majsterkowiczów. Prawda jest taka, że są to bardzo wydajne i trwałe konstrukcje, które znajdą szerokie zastosowanie w naszych garażach. Do zasilenia tego rodzaju narzędzi potrzebujemy jedynie kompresora, który coraz częściej jest standardem w wyposażeniu naszego warsztatu. Jakie są rodzaje narzędzi pneumatycznych i dlaczego warto z nich korzystać?

Pneumatyczne odpowiedniki narzędzi

Niektóre osoby obawiają się, że nie znajdą danego, pneumatycznego odpowiednika elektronarzędzia. Takie obawy są bezpodstawne, gdyż na rynku znajdziemy wszystkie potrzebne nam do pracy narzędzie w wersji zasilanej powietrzem. W sklepie Toolbox możemy zakupić:

  • Wiertarki pneumatyczne
  • Wkrętarki pneumatyczne
  • Klucze udarowe
  • Szlifierki kątowe
  • Szlifierki oscylacyjne
  • Pneumatyczne szlifierki linałowe
  • Zszywacze i nitownice pneumatyczne

Przydatne narzędzia pneumatyczne do firmy

Oprócz standardowych narzędzi automatycznych, decydując się na zakup kompresora mamy do dyspozycji także inne przydatne urządzenia, których nie znajdziemy w wersji elektrycznej. Dobrym przykładem są tutaj pistolety do malowania i lakierowania. Z ich pomocą możemy pokryć farbą duże powierzchnie w ekspresowym czasie. Do dyspozycji mamy również pistolety do tynkowania, które mogą być bardzo pomocne dla osób nie mających dużej wprawy w kładzeniu tynku. Na rynku znajdziemy także pneumatyczne młotki igłowe, za pomocą których usuniemy wszelkiego rodzaju rdzę, zgorzeliny i nagary powstałe na powierzchniach stalowych. Sprawdź także ofertę pistoletów przedmuchowych, które pomogą utrzymać czystość w warsztacie.

Zalety używania narzędzi zasilanych sprężonym powietrzem

Jeną z największych zalet używania narzędzi pneumatycznych jest ich ogromna moc, znacznie przewyższająca ich elektryczne odpowiedniki. Z ich pomocą wykonamy nawet najbardziej wymagające zadania bez większego problemu. Dużym plusem jest wysoka ergonomia narzędzi pneumatycznych. Brak silnika elektrycznego sprawia, że często są to kompaktowe i lekkie urządzenia, co decyduje o ich dużej wygodzie użytkowania.

Długa żywotność i łatwa konserwacja profesjonalnego sprzętu

Z racji na swoją prostą konstrukcję, narzędzia pneumatyczne są bardzo wytrzymałe, przez co zużywają się o wiele wolniej. Łatwa jest także konserwacja takich narzędzi, wystarczy pamiętać o regularnym smarowaniu ich specjalnym olejem. Przewód pneumatyczny, zasilający narzędzia ma też jedną dużą zaletę. Możemy go wymienić w prosty sposób oraz tanim kosztem, gdy ulegnie uszkodzeniu podczas pracy. Uszkodzenie przewodu w narzędziu elektrycznym często kończy jego żywot.

Jak dopasować kompresor do narzędzi?

Musimy zobaczyć jakiego ciśnienia roboczego wymagają interesujące nas narzędzia pneumatyczne. Niektóre z nich potrzebują także aby kompresor był dosyć wydajny, abyśmy mogli pracować na nich przez dłuższy czas. Jeśli chcemy wykorzystać pełen potencjał wybranych przez nas narzędzi, a nie mamy pewności jaki kompresor kupić, warto skonsultować się ze specjalistą ze sklepu ToolBox. Skorzystanie z wieloletniego doświadczenia innych osób na pewno zaprocentuje w postaci sprzętu idealnego dla naszych potrzeb.

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również