Telefon stacjonarny na kartę. Co należy o nim wiedzieć?

Sądzicie, że telefony stacjonarne to relikt przeszłości, który wraz z upowszechnieniem się komórek odszedł do lamusa? Choć rzeczywiście ich popularność w obliczu rozwoju rynku mobilnego mocno spadła, do dziś znajdziemy wiele osób, które cenią sobie właśnie ten rodzaj urządzeń. Niestety w przypadku uszkodzenia ich telefonu, czekają na nich spore problemy, bo oferta modeli stacjonarnych wraz z każdym rokiem staje się coraz uboższa. Nie lada trudnością okazuje się też fakt, że niezbędna do korzystania z telefonu stacjonarnego infrastruktura nie jest rozwijana tak dynamicznie jak kiedyś, co sprawia, że w wielu miejscach jego montaż staje się niemożliwy.

 

  1. Telefony stacjonarne na kartę – przykładowe zastosowania

  2. Telefony stacjonarne na kartę – jak wybrać najlepszy model?

  3. Telefony stacjonarne na kartę – co warto wiedzieć?

 

Wśród użytkowników zainteresowanych korzystaniem z telefonu stacjonarnego znajdują się przede wszystkim osoby starsze, przez całe życie przyzwyczajone do korzystania z takich modeli. Telefony stacjonarne znajdują też zastosowanie w różnego typu firmach, gdzie ich używanie okazuje się dużo wygodniejsze, niż komórkowe. Na szczęście można połączyć funkcjonalność modelu stacjonarnego z możliwościami, które daje nam telefonia komórkowa. Będzie to osiągalne dzięki telefonom stacjonarnym na kartę SIM, które nad swoimi podłączanymi do sieci odpowiednikami mają pewną przewagę. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu i jak wybrać najlepszy w danej sytuacji model? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Telefony stacjonarne na kartę – co warto wiedzieć?

Telefony stacjonarne na kartę SIM łączą w sobie zalety zarówno modeli stacjonarnych, jak i komórkowych. Dzięki stałemu zasilaniu, nie wymagają ładowania i zawsze znajdują się w tym samym miejscu, co likwiduje problem szukania zgubionego telefonu. Są też dużo tańsze od smartfonów, co docenią osoby potrzebujące po prostu urządzenia do odbierania i wykonywania połączeń i którym nie zależy na możliwości przenoszenia oraz rozbudowanej funkcjonalności.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by z telefonu stacjonarnego na kartę SIM korzystać w różnych miejscach. Dzięki temu, że nie jest on podpięty do fizycznej sieci, bez problemu możemy dzwonić z niego z różnych lokalizacji, bez przerwy zachowując swój numer. Ta cecha okaże się przydatna również podczas przenoszenia siedziby firmy – dzięki niej konieczne nie będzie wykonywania nowego przyłącza i dopełnienie formalności u operatora.

Możliwości oferowane przez telefony stacjonarne na kartę SIM docenią również wszyscy szukający telefonu stacjonarnego, ale mieszkający na terenach niepodpiętych do sieci żadnego operatora – na przykład na niektórych wsiach lub w nowszych dzielnicach miast. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, by móc korzystać z takiego rozwiązania, jest dostępność zasięgu wybranego operatora mobilnego.

Telefony stacjonarne na kartę – jak wybrać najlepszy model?

Na rynku dostępne są najróżniejsze modele stacjonarnych telefonów na kartę – od tych najprostszych, aż po zaawansowane. Jak wśród nich wybrać ten, który sprawdzi się najlepiej? To zależy przede wszystkim od tego, w jaki celu zamierzamy z niego korzystać.

Jeśli telefon ma służyć seniorowi, rozbudowana funkcjonalność na pewno nie będzie konieczna. Dużo ważniejsza okaże się natomiast łatwość obsługi. Ta cecha zależy przede wszystkim od:

  • wielkości klawiszy – powinny być możliwie jak największe, by ułatwiać wprowadzanie numerów. Koniecznie upewnijmy się też, czy znajdujące się na nich klawisze są wystarczająco czytelne;

  • szybkie wybieranie numerów – opcja zaprogramowania kilku numerów – na przykład do rodziny, lekarza lub na pogotowie ratunkowe;

  • podświetlany, czytelny nawet bez okularów wyświetlacz;

  • opcję rozmów przez głośnik, umożliwiającą korzystanie z telefonu na przykład podczas przygotowywania posiłku

Bardziej zaawansowany model telefonu stacjonarnego na kartę SIM może okazać się natomiast niezbędny, jeśli szukamy urządzenia do użytku w firmie. Wówczas powinno ono posiadać:

  • opcję odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych, niekiedy przydatnych w kontakcie z klientami;

  • bezprzewodową słuchawkę, dzięki której korzystanie z telefonu przez kilku pracowników będzie dużo łatwiejsze. Takie rozwiązanie umożliwi też kompleksową obsługę klientów, łącznie z bezpośrednim potwierdzeniem stanu danego towaru;

  • opcję automatycznej sekretarki – dzięki niej klient, który nie będzie w stanie dodzwonić się do firmy, może zostawić wiadomość, na którą pracownicy odpowiedzą po powrocie do biura

Telefony stacjonarne na kartę – przykładowe zastosowania

Jak już wspomnieliśmy, stacjonarny telefon na kartę SIM może znaleźć wiele zastosowań. Najważniejszym z nich jest z całą pewnością zapewnienie niezawodnego kanału komunikacji dla seniora. Ważną cechą jest fakt, że urządzenie działa także w budynkach nieobjętych siecią stacjonarnych operatorów. Tego typu telefony doskonale sprawdzą się również w firmach, uwalniając ich właścicieli od obowiązku podpisywania umowy i doprowadzenia przyłącza do siedziby.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

structum.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również